Click Guardian Tracking
 
Makaleler
Sony Vaıo Laptop Servisi
Makaleler

Sony Vaıo Laptop Servisi

Sony Vaıo Laptop Servisi, Vaıo cihaz modellerinde oluşabilecek arızalar için, gerekli hizmeti vermektedirler. Servis, Vaıo cihazınızı alır, sorunu saptar ve eski performansına kavuşturur. Bununla birlikte servisler, cihazın garanti kapsamı bitmediği durumlarda, ücretsiz tamir hizmeti sunabilmektedirler

Sony Vaıo

Sony Vaıo cihazı, son teknoloji ile üretilmiş cihazlar arasında bulunmaktadır. Sony markası, teknoloji devi olmakla birlikte, dayanıklı bilgisayarlar üretmesi ile bilinmektedir. Sony marka cihazların bozulması halinde ise, Sony Vaıo Teknik Servisi hizmeti alınmalıdır.

Sony Bilgisayarları

Sony bilgisayarları, diğer bilgisayarlara göre son teknoloji işletim sistemlerini kullanmaktadır. Bu anlamda Sony, masaüstü bilgisayarlar, laptop bilgisayarlar ve notebook bilgisayarlar üretmektedir. Eğer sahip olduğunuz bir Sony Vaıo marka laptop’un arıza göstermesi halinde, Sony Vaıo Laptop Servisi hizmeti alınması gerekmektedir.

Sony Vaıo Bilgisayar Servisi, yıllardır hizmet vermekte olan bir servistir. Alanında deneyimli ekibi ile birlikte Sony, bilgisayar tamirinde de öncü bir marka olarak görülmektedir. Bilgisayarların bozulması, beklenmedik durumlarda karşılaşabileceğimiz bir durumdur. Bu anlamda bilgisayarı, en yakın servise götürmek gereklidir.

Sony Yedek Parçaları

Sony yedek parçaları üretimi, Sony markasının üretmekte olduğu cihazların bozulan parçalarını, değiştirmek için vermiş olduğu bir hizmettir. Bu anlamda, Sony marka bir cihaza sahipseniz, Sony markasına ait yetkili servise gitmelisiniz. Yetkili servisler, cihazların modellerine göre hizmet verebilmektedirler. Örneğin Sony Vaıo model bir cihaza sahipseniz ve yedek parça arıyorsanız, Sony Orijinal Yedek Parça hizmeti veren teknik servise gitmelisiniz.

Sony Notebook’ları, şarj ve batarya konusunda, arıza verebilmektedirler. Sony Notebok’ların şarjlarının arızalanması halinde ise, Notebook Batarya Ve Adaptör Desteği almalısınız. Notebook bataryalarının arıza gösterdiği durumlar ise, tozlanma ve aşırı ısınma sonucunda oluşan durumlardır.

Bunun yanı sıra, Notebook’ların darbe alması durumunda görülen en büyük arıza, ekran arızalarıdır. Ekran arızaları, darbe alınması sonucunda veya sistemsel sorunlar neticesinde baş gösterebilmektedir. Notebook Ekran Değişimi için, Notebook’un bağlı olduğu markanın teknik servisine gidilmesi gerekmektedir.

Laptoplar’ın, masaüstü bilgisayarlarına göre dezavantajlı olduğu nokta ise, klavyeleridir. Laptopların klavyesi, masaüstü klavyelerine göre daha hassas olduğu için, sıkça bozulabilirler. Bozulma ve arızalanma durumlarına karşın, Laptop Klavye Değişimi gerçekleştirilmesi gereklidir.

En Sık Yaşanan Laptop Sorunları

Laptop ve bilgisayarlarda sıkça değiştirilen diğer aksamlar ise, Anakart Ve Ekran Kartı Değişimi/ Tamiri olarak karşımıza çıkar. Anakart ve ekran bağlantısının arızalı olması, bilgisayar veya laptopu, kullanılamaz hale getirmektedir.

Laptop ve Notebook’ların dışında, masaüstü bilgisayarların zaman zaman onarılması gereken yegane noktası, Kasa Menteşe Onarımı yapılmasıdır. Kasa ve menteşeler, rutubet ve nem dolayısıyla onarıma ihtiyaç duymaktadırlar.

Özellikle Laptop ve Notebook’larda karşılaşılan bir diğer durum ise, şarj soketinin arızalanmasıdır. Şarj soketinin arızalanması durumundaŞarj Soketi Tamiri yapılması gerekmektedir. Tamir yapılmadığı takdire, laptop veya notebook’unuz şarj tutmaz ve kalıcı olarak kullanılamaz hale gelebilir.

Bilgisayarların işletim sistemi, orijinal ve lisanslı olmadıkları durumlarda, virüslere karşı açık hedef hale gelmektedirler. Bu gibi durumların önüne geçilmesi, yaşanmaması için, Lisanslı Windows ( İşletim Sistemi) Kurulumugeçekleştirilmeli ve bilgisayar güvenli hale getirilmelidir.

Laptop ve Notebook’ların, Termal Pad Ve Macun Değişimi yapılmadığı takdirde, bilgisayarınızın arızalanma olasılığı yüksek hale gelmektedir. Arızalardan korunmak için Pad ve Macun değişimlerinin yapılması gerekmektedir.

Notebook’ların fanı, havasız kaldığında ve fazla ısındığında arızalanabilmektedir. Arızalanan ve havasız kalan notebook fanları, Notebook çekirdeğine zarar verebilir ve bilgisayarınızı bir daha kullanamayabilirsiniz. Fan sorunları yaşandığı anda, Notebook Fanı Değişimi Ve Tamiri yaptırılmalıdır. Fan sorunlarıyla uğraşmamak için ise, bilgisayarınızın hava alacağı konumda durması gerekir.

 


Tel: 444 56 33 E-Posta: info@sonynotebookservisi.com